

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 18 pF |
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ω |
| Length | 7.2 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Accuracy | 0.002 % |
| Series Resistance | 40 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 100 µW |
Stock: 3117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.48987 | $4.89870 |
| 25 | $0.47819 | $11.95475 |
| 50 | $0.46679 | $23.33950 |
| 100 | $0.42404 | $42.40400 |
| 300 | $0.40569 | $121.70700 |
| 500 | $0.38814 | $194.07000 |
| 1000 | $0.33257 | $332.57000 |
| 3000 | $0.31815 | $954.45000 |
| 5000 | $0.30436 | $1521.80000 |
